My a aktuální stav v Čechách

Hafoj! Aktuální situace v Čechách je teď velké téma, ale já v tomhle článku nechci rozebírat počet nakažených, nedostatek ochranných pomůcek nebo ten zvláštní virus. Jde mi jen o to vám poskytnout takový pohled psiska na věc.

Já jako veselá psice, jsem o to víc usměvavější když mám paničku doma. A tyhle „prázdniny“ nám společné chvíle umožnily. Celý den od okamžiku, kdy se slunce vyhoupne nad obzor až po okamžik, kdy zase zapadne a na svět padne tma, trávíme spolu.

Nemůžu říct, že bychom se doma nějak nudily, jelikož bych lhala. Naopak si obě vážíme těch okamžiků, kdy se vedle sebe jen tak válíme a hledíme si do očí. To je jedna z mých oblíbených částí každého dne.

 Někdy vyrazíme na kolo, někdy se jdeme projít do lesa nadýchat se toho čerstvého vzdoušku. Někdy zajedeme na agility cvičák a trénujeme různé sekvence a parkoury. Někdy ale makáme na zónových překážkách rovnou doma. Někdy si uděláme takové pečící odpoledne, kdy se v kuchyni rozlehne tolik vůní a já zastávám roli vysavače. Někdy si vyjdeme do vsi pokochat se všemožnými záhonky a obdivujeme tu krásu jara. V parku je to možná ještě o kvítek lepší. Tam je teprve tolik krásných a křehoučkých květinek. Někdy podnikneme dlouhatánskou procházku čítající několik kilometrů a já to pak doma zalomím vyčerpáním. Někdy pilujeme různé triky a já si alespoň hezky procvičím mozek. No, a někdy zkrátka a jednoduše relaxujeme doma u hlavolamů, filmu a šálku čaje.

 Dost velkou nevýhodou těchto dní je, že se moc často nesetkávám s psími přáteli alias s rošťáky jako já. Včera jsem si ale po dlouhé době zase trochu zařádila. Vyrazili jsme totiž s mojí malou velkou kamarádkou na pořádnej výšlap a v tlapkách jsme měli něco přes deset kilometrů. 

Co se týče náhubků, co jsou teď opravdu trendy, já moc s dobou nejdu. Na náhubek mám dokonce i samostatný povel, který má při přepravě hromadnými městskými prostředky své využití. Ale teď spíše preferujeme dopravu po tlapkách, takže už jsem náhubek nějakou tu chvíli neviděla. Všichni nosí náhubky a já hračky v tlamě. No, přiznejme si, vždycky se najde někdo, kdo vybočuje a úplně nezapadá. Ale já se svých hraček nevzdám za žádnou cenu.

Omezení volného pohybu, říkali. Ale já stejně nebývám moc na vodítku. Panička to asi špatně pochopila. Ještě že tak! Nechtěla bych ji mít doslova za zadkem na každém kroku. To by mě pak mohla předběhnout v objevení nějaké voňavé dobroty a třeba by mi ji i vyfoukla… no, ale nevím, na tyhle voňavý dobroty má takový divný vkus a moc se na ně netváří… ale zase ty, co vždycky vybalí z obalu chutnají nebesky, to se musí nechat!

Je tedy pravda, že jsme omezily všemožné výlety, návštěvy a naše plány na jaro se kvůli této psohromě dost změnily. Odpadly nám agility závody a intenzivky, několik plánů s psími kamarády, akce a veletrhy a psůh ví, co ještě. Ale tak alespoň, že má panička čas na věci, které ji baví a za normálního provozu se na ně nedostane. To já stíhám téměř vše, co chci. Jen mi občas utečou mé psoblíbené východy slunce, které zaspím. Jo, když chci jsem spáč. O to víc tato věta platí v posledních dnech. Ale nedávno jsme se vyškrábaly na náš oblíbený kopec, kde je nádherný výhled včas, a jeden východ jsme shlédly.


To je asi vše ke změnám, které do našeho života přiběhly a trochu nám v něm udělaly zmatek a změnily nám plány. Ale teď takhle na závěr, bych vám chtěla dát pár haftipů, co doma můžete podniknout, když vás navštíví nuda.

Haftip č. 1

V těchto dnech se naprosto hodí naučit se něco nového. Ať už jsou to nové psí triky, kterými někoho dostanete do kolen, základy nového sportu ( v domácím prostředí se dá skvěle začit s noseworkwm ale třeba i s dogfrisbee, kdy si doma v obýváku můžete procvičovat nové druhy krátkých hodů, s poslušností se dá doma také pohnout a třeba canisterapeuti si mohou vytvořit nové předměty, které při hodinách využijí). Také můžete ale nabrat nové vědomosti například v oboru výchovy či si nastudovat něco o problému, který vás jako tým trápí pomocí knih a čtení různých článků na internetu nebo taky nějakým webinářem, kterých teď probíhá opravdu dost.

Haftip č. 2

Doma můžete kromě nabírání nových vědomostí a učení nových kousků jen a pouze relaxovat. Není to myšleno v tom smyslu se zkrátka celý dne válet v pelíšku nebo na gauči, ale hodí se vytáhnout třeba nějaké hlavolamy pro pejsky a nebo k tomu použít materiály, které máme doma všichni. Ku příkladu ke snadnému hlavolamu k potrápení hlavičky a zrelaxování bohatě stačí osuška, petlahev, kousky látky nebo třeba krabice plná zmuchlaných papírů. V tomto směru se fantazii meze nekladou. Kdyby jste se, ale chtěli inspirovat, můžete si přečíst jeden ze starších článků, jež je výrobě hlavolamů celý věnován.

Pro zobrazení článku klikni sem

Haftip č.3

V poslední době vídáme na sociálních sítích téměř u každého Čecha (a možná i ostatních národností), že se pustil do nadměrného pečení. Peče se jedna bábovka za druhou, koláče, buchty, pečivo, chléb…a co takhle upéct dobroty i nám, zvířecím členům rodiny! Pokud už budete v krizi, že nevíte co dalšího péct, vrhněte se právě na psí pamlsky. Opět už máme zde na webu několik mých oblíbených receptů k dispozici, a tak opět dávám odkaz, přes který na článek snadno přejdete.

Pro zobrazení článku klikni sem

Haftip č. 4

Každého nadšeného pejskaře neskutečně baví si pořád na každém kroku fotit svého psa. Tuto dobu můžete využít právě ke zdokonalování svého fotografického umu. Přečtěte si třeba nějakou knihu o úpravách nebo vůbec otom, jak nastavit foťák, zhlédněte nějaká videa na toto téme nebo zkrátka vyražte do přírody na nějaké hezké místo ( hezké fotky mohou samozřejmě vzniknout i v domácích prostředí ), posaďte psa  pohrávejte si s foťákem a zjišťujte jeho funkce. Určitě objevíte nějakou novou, o které jste neměli doteď ani páru. Vždy je co objevovat.

Tak přemluvte páníčky a užívejte si společného času!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů