O nás

Kdo vlastně jsme?

To vše a ještě o chlup víc se dozvíte na této stránce.

Sunny

Jsem fenka plemena border kolie. Narodila jsem se 3. dubna 2018 v Pardubicích v zahřátém pelíšku společně s dalšími osmi štěňaty. Pocházím z chovné stanice Jeffija. To znamená, že moji nynější páníčci kompletně vědí o mých předcích. Rostu jako z vody! Pamatuji si časy, kdy jsem stěží ušla pár psích kroků a teď ?! Teď uběhnu nejvíce kilometrů za den, z mé nové smečky.

Miluji dobré a kvalitní jídlo, veškeré pamlsky, společné tréninky a procházky s mojí milovanou paničkou, lítání venku od rána do večera, drbání za ušima, mazlení a taky ráda plavu a skotačím ve vodě. Panička neustále říká, že jsem se měla narodit jako ryba! Já jí to i docela věřím.

S paničkou, o níž se můžete něco dozvědět níže, pravidelně trénujeme různé triky a povely pro pobavení ostatních. Obě nás to neskutečně baví! Společně se věnujeme agility a canicrossu. Baví nás spoečná sehranost a povzbuzování, na kterém jsou tyto dva sporty založené. Ale o tom třeba v nějakém článku.


Eliška

Jsem holka pro každou srandu. Narodila jsem se přesně týden před Štědrým dnem. Miluji zvířata, filmy, ráda sportuji, zpívám, baví mě fotit a spoustu dalších kreativních činností. Nejraději trávím svůj volný čas s přáteli, rodinou, nebo někde na toulkách lesem se Sunnynčiným doprovodem.

Odmala jsem snila o domácím mazlíčkovi. Moje první zkušenosti začaly u osmáků degu. Učila jsem je různé blbůstky, jako třeba panáčkování. Pak jsem konečně dostala vysněného pejska Jack rusella teriéra Jacka. Byl to neúnavný parťák, i když trochu tvrdohlavý. V té době jsem neměla ponětí o tom, že existuje spoustu sportů se psy a vůbec, v tomhle "psím ohledu" jsem byla zaslepená. Chodila jsem s ním na procházky až na jedné se stala nehoda. Nehoda, která Jacka dovedla až za duhový most. Od té doby mi psí přítomnost chyběla, a tak konečně přišla na svět Sunnynka, díky které vznikl i tento nápad v podobě vlastní webové stránky. A teď je nejnovější členkou naší rodiny kočka.

Vámi nejčastěji pokládané dotazy

Proč zrovna plemeno border kolie?

Borderky mě uchvátily svým vzhledem i nadšením do práce. Je to naprosto úžasné plemeno. Přizpůsobí se, mají rády společnost, zbožňují výlety a procházky přírodou, rády se hýbou, jsou mazlivé, rychle se učí, dokážou se soustředit, rády plavou, jsou správně bláznivé. A ty jejich úsměvy! Pro mě jsou zkrátka naprosto vyhovující plemeno.

Jak si se k Sunny dostala?

Po ztrátě prvního psa mi začala chybět psí přítomnost.. Asi o půl roku déle jsme s rodinou při snídani sledovali pořad Polopatě, kde zrovna běžela reportáž o dogdancingu - tanci se psem. Border kolie tam metala otočky, proplétala se mezi nohama, skákala na zadních a já se do toho psa úplně zamilovala. Začali jsme tedy hledat chovatelskou stanici, zamluvili jsme si štěně a několik měsíců na to jsem Sunnynku poprvé držela v náruči.

Sunny je čistokrevná borderka? Její zbarvení je totiž dosti neobvyklé...

Sunny je z chovatelské stanice, tudíž má průkaz původu, který čistokrevnost zaručuje. Její zbarvení není tak časté, černobílá borderka je vidět více. Každopádně zbarvení EE red, kterým se Sunny pyšní je uznané.

Jakou má Sunny povahu?

Sunny je bezkonfliktní a hodně kontaktní fena. Kamarádí se s každým a sebemenší pozornost si moc užívá. Dokáže se přizpůsobit. Když si usmyslím ráno náročnou jízdu na kole v tahu, maká jako šroub. Naopak když celý den nic nedělá nebo se někam cestuje autem, odpočívá a užívá si nic nedělání. Dále je vyklidněná, dobře se soustředí, je přítulná. Také je hodně citlivá a každý nátlak rozpozná.

Proč fena a ne pes? Byl to úmysl?

K feně jsme se dostali náhodou, ale jsem za to opravdu ráda a rozhodně toho nelituji. Dalo mi to šanci chovat i druhé pohlaví tohoto úžasného živočicha. Původně jsme si vyžádali borderáka, narodila se fenka tak to byl prostě osud.

Jakým sportům se věnujete?

jen tak pro závabu se ve volném čase věnujeme lecčemu. Milujeme proces učení triků, které nás obě moc baví a naplňuje. Dáváme důraz na poslušnost, házíme disky. Občas taky vyrazíme ven s pullery a provozujeme dogpuller pro radost.  Od určité doby si jdeme i čas od času zastopařit. "Profesionálně" se zaobíráme agility a canicrossem. Obojí jsou naprosto skvělé sporty a hodláme v nich závodit ještě dlouho. Myslím, že od nich zkrátka řádku let neodpustíme.

Jaký smysl mi dává soužití se psem?

O psu jsem vždy snila a věděla jsem, že je k mému rozpoložení naprosto ideální parťák. Samotná práce se psem nebo "jen" mazlení, kdy si koukáte z očí do očí, mě napňuje pocitem štěstí, které chci zažívat zas a znovu. Když mám radost já, má radost i ona. když se ona usmívá, já se přidám  a radujeme se spolu. Sunny také bývá mou psychickou podporou a já ji to ve chvílích, kdy je potřeba oplácím. Jsme tu zkrátka pro sebe, a o tom to je.

Co mi do života přinesl pes?

Psi obohacují život člověka snad ve všech stránkách. Učíte se komunikovat s jiným tvorem, snažíte se spolu vycházet a snažíte si vyhovět. Učíte se vzájemné spolupráci, což je prodobrý vztah se psemvelmi důležité, stejně jako důvěra. myslím, že každému majiteli přinese pes do života spoustu nových lidí, kteří se stanou přáteli. Co tak na sobě pozoruji, a všímá si toho i okolí, že od doby, co funguji se psem jsem pozornější.  Již z dálky si všímám okolí z důvodu bezpečnosti mého psa. Nikdy nevít, kdo jde na druhé straně louky. Pes mě naučil si zkrátka více uvědomovat to, co je kolem mě. Dále mi Sunny do života  přinesla spoustu štěstí a radosti, kterou dennodenně zažívám. Naučila mě chodit ven v každé volné chvíli a nedovolila mi stát se závislákem na elektronice. Abych nezapomněla, pes mi přinesl do života taky spoustu chlupů.