O Vánocích

Tento uštěkaný článek bych chtěla věnovat době v roce, která je považována za nejvíce oslavovanou. Ano, jak už jste asi z názvu pochopili, jde o Vánoce.

Lidé říkají, že Vánoce jsou svátky klidu, lásky a míru. Se vším tím souhlasím, jen ten klid se s příchodem Nového roku zhoršuje a zhoršuje. O tom ví každý pes své. Já bych ještě doplnila, že jsou Vánoce i svátky jídla, protože neříkejte, chlupatí přátelé, že se v této době nenacpete. Tolik dobrot co přichází od prarodičů, kamarádů a kamarádek pejskařů…

My jsme letos měli svátky stejné, ostatně jako minulé roky života, co s mou smečkou žiju. Pořídili mi adventní kalendář, prý abych věděla, za kolik dní Psožíšek dobyje naši velkou, v těchto dnech vyhřátou, boudu a kdy nám tady zanechá nadílku podle ročních zásluh. Já myslím, že letos jsem byla obzvlášť hodná a taky to bylo v štědrovečerní podvečer znát. No jo, Psožíšek na mě očividně nezapomněl.

Jako každý rok, tak i letos, dvounožci napekli spoustu toho voňavého a sladkého. Loni jsem se k jednomu z těchto slaďoučkých skvostů dostala při pochůzce kuchyně, hold se to rozhodlo spadnout přímo před můj čumáček. Osud toho sladkého voňavého byl sečtený. Asi tušíte jak to skončilo. Ale řeknu vám, my psíci máme lepší mňamky. Třeba takové domácí játrovky, po tom bych se mohla utlouct. Podle mě, kdyby existovalo zaměstnání profesionální degustátor játrovek pro dospělé psíky, byla bych já ta první, kdo by se o toto místo ucházel.

Vánoční svátky se neobejdou bez toho jehličnatého pahejlu, co každoročně dvounožci přitáhnou domů. Chápete to, dobrovolně přitáhnou rovnou celý strom a mým vzácným klacíkům z procházek je přes práh boudy vstup přísně zakázán. No každopádně, jak už to bývá, rozhodli se ho páníci i ozdobit lesklými avšak křehkými tenisáky. Nevím proč, ale ačkoliv mají být Vánoce svátky radosti, tak bylo hraní s těmito lákavými tenisáky zakázané.

Přišel Štědrý den, my vyrazili po dlouhé době celá tlupa na procházku na naše oblíbené místo, kam často s pánicí prcháme ve volných chvílích před problémy. Jako třeba jak se rozbila váza nebo kam se ztratila bota. Také jsme si vyrazili pro betlémské světýlko ke kostelu do blízkého města. Věřte nevěřte, stejně nám nevydrželo ani do půlnoci. Zhaslo a jediný kdo si toho všiml byl leda tak anděl strážný.

Nastaly ty okamžiky, kdy vyčkáváte, než se stane zázrak, kdy Psožíšek v tichosti vybalí dárky, vyskládá je pod stromek, zapálí prskavky a spustí koledy. To přeci není možné, já bych udělala rámusu! A že jsem letos obzvlášť pečlivě poslouchala, ale zase to zvládl v naprostém klidu. Pak konečně zazvonil a šlo se vyčmuchávat dárky a nadšeně výt nad obsahem schovaným pod balícím papírem. Letos mi Psožíšek přinesl famózní konzervy, pamlsky a hlavně další část výbavy na canicross.

Celý večer byli všichni v pohodové náladě, v náladě, kdy jste rádi poblíž a čerpáte ji z ostatních pro zdvojnásobení té svojí pohodové nálady. Pouštěly se pohádky a hlavně přišel čas i na večeři, která bývá v takových rozměrech snad jen dvakrát v roce. A to na narozeniny a právě v Štědrý den. Pak už se jen trávilo to, co jsme za den spořádali. A žádné prasátko se nám letos vidět opět nepodařilo.

Následujících několik dní jsme strávili návštěvami a vraceli jsme se jen a jen za tmy s plnými žaludky. Ale bylo to moc fajn. Po dlouhé době jsem se zase pomazlila snad se všemi, kdo do rodů dvounožců patří. To berte jako spoustu spoustu skvělých a usměvavých lidí. Pár dní nato jsme vyrazili po dlouhé době zase za sněhem, když ne a ne se uráčit u nás napadnout. Udělali jsme si výlet na Pancíř a jeden den jsme věnovali procházce v kašperskohorské přírodě.

Tímto se chýlíme ke konci mého vánočního psaní, jsem ještě taak upovídaná, ale ušetřím vás dalších slov a radši vám doporučím mrknout se na video, kde je toho obsáhlého ještě o chlup víc.


Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Doufáme, že jste si svátky užili stejně jako my, že jste načerpali síly a že jste připravení zahájit nový rok tím nejlepším. Tak ať se vám daří!

Komentáře
  1. anonym napsal:

    Opět krásně zpracované. Tleskám! My si Vánoce také užili.

  2. sister :) napsal:

    Jako nechápu kde bereš tak skvělé nápady. Nejvíc mě pobavila věta ,,Chápete to, dobrovolně přitáhnou rovnou celý strom a mým vzácným klacíkům z procházek je přes práh boudy vstup přísně zakázán.“ Opět je toúplně psúžasný (jak by řekla Sunny) článek. 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů