Čtrnáct dní táborů

Letošní letní prázdniny jsou u nás nabité. Také už jen z toho důvodu, že jsme společně strávily dva týdny na táborech, kam přijedete se svými pejsky a celý týden trénujete, zlepšujete se, poznáváte nové lidi a utužujete si vztah mezi sebou.

Hned na úplném začátku prázdnin, když se rozdalo vysvědčení, jsme začaly balit tašky a pár dní na to, jsme společně s agiliťáky z klubu vyjeli do kempu u Berounky. Zde jsme následujících několik dní zvesela trénovali na louce nedaleko z místa dění.

Bydlely jsme v chatě číslo 13 v kempu U Mloka, kam se jezdí již tradičně. Naštěstí nám třináctka nepřinesla nic špatného, ba naopak spoustu krásných dnů.

I počasí docela vyšlo. Díky tomu byl každý večer ve znamení táboráku a opékání večeře. V tu chvíli všichni psi pochrupující na chatkách snili voňavý sen… a my si mezitím pochutnávali na vuřtech, kuřeti, klobáskách…prostě ráj pro psí čumáček.

Každý den nás čekaly dva tréninky, které vedly moravanky, jak se patří. Trénovat pomoravsku má hned jiné grády. Díky holkám jsme se mnohé naučily a zase jsme se posunuly o krůček dál.

Vzhledem k tomu, že to byl náš první vícedenní pobyt někde pouze ve dvou, jsme ještě nevychytali mouchy, bez kterých se to neobešlo. Ale i přes to jsme jeli spokojené a bez pochyb i vyčerpané domů.

Tímto to ale ještě nekončí, dva týdny doma uběhly a nás čekalo další dobrodružství. Tentokrát už jsme mouchy vychytaly lépe a nezapomněly jsme doma nic potřebného, nebo jsme to prostě k běžnému fungování nepotřebovaly.

Náš další pobyt na dalším táboře započal tří a půl hodinovou cestou. Zastávka na naší oblíbené benzínce, na které zastavujeme pokaždé, když jedeme do Krkonoš, nemohla chybět. A sváča na ní také ne.

Když už jsme konečně dorazily do Nového Města pod Smrkem a po dlouhé době jsme se zase přivítaly s nadpejskařkami (ony moc dobře ví :D), s kterými jsme měly to štěstí bydlet, chytly jsme agility jako první trénink.

Abych pravdu řekla, na chatce ve čtyřech se čtyřmi psi, to bylo až na to obrovské množství chlupů, co se přes noc objevilo, docela v pohodě. Psi si hezky sedli, taky že občas udělali smečku, a když se taková smečka rozštěkala ve dvě v noci, nebylo to úplně nejvhodnější.

Za celý týden jsme absolvovaly kolem čtrnácti tréninků všeho možného. Neminula nás poslušnost, samozřejmě naše milované agility, dogdancing a také jsme si nově vyzkoušely stopy, které nás nadchly a plánujeme se jim ve volném čase dále rekreačně věnovat.

Táborové hry byly samozřejmě také součástí a přinesly nám spoustu super zkušeností. Společně s Nelčou, Luckym, Sabčou a Erem jsme zářily na place a předváděly jsme dogdancingovou sestavu, kde byla improvizace nutná, ale zvládly jsme to! Tlapku na to!

Také jsme se účastnily víceboje, kde jsme si zaběhly něco přes kiláček a překonaly jsme několik agility překážek tak trochu jinak. Jako tým jsme spolu podlézaly překážky, probíhaly tunely… no, dalo to zabrat. V další disciplíně už jsem já od tunelů upustila a v tuneliádě jsem to nechala na Sunny.

Kromě tréninků, táborových her, procházek, úspěšných venčení a výletů ke Kyselce se taky dost fotilo. Mě samotné prošlo rukama několik foťáků na ozkoušení, za což moc děkuji, ale stejně u mě vyhrává Canon. 😀

Co vám budu povídat, oba dva tábory jsme si neskutečně užily do posledního okamžiku a přinesly nám do života nové zkušenosti, spoustu nových psích kamarádů ale hlavně jsem poznala spoustu úžasných lidí a trenérů. Děkuji za to! Už se těšíme na další zážitky s vámi.


Z druhého táboru mám natočený i vlog, tak se můžete mrknout a vstřebat to zase trochu jinak.


Bližší info k táborům:

1.tábor – Agility tábor u Berounky – klubový

2. tábor – Letní výcvikový tábor PSOLA – pro děti a mládež

Ani jedna fotka v tomhle článku pro změnu není mojí prací, ale jejich autory jsou šikulové psoláci (určitě je nezapomeňte podpořit, nalinkuju jejich instagramy).

Instagramy fotografů, kteří fotily doslova na každém kroku…

fotografka Nelča @nelany_photography_

fotograf Adam @addim.photography

fotografka Kačka @kaci_nacht

fotografka Sabča @sab._photography

fotograf Radek @greenmind.cz

Pokud se ve vašem okolí také pořádají výcvikové tábory nebo víkendovky, kde trénují trenéři, kterým věříte, neváhejte se přihlásit!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů