Kecy kolemjdoucích

Určitě to každý znáte… procházkujete se svým psíkem a najednou se kolemjdoucí ozve s nějakou poznámkou. Ať už vhodnou a nebo nevhodnou. Většinou vám utkví v hlavě a vy tak občas ostaním vyprávíte vtipnou příhodu, které se pak smějete.

V tomto článku pár hlášek obsáhnu. Na instagramu jste měli možnost psát příhody na tellonym v anonymitě, který byl několik dní v bio. A právě ty, si můžete přečíst. Kdo ví, možná tu narazíte i na tu svoji.

Začínáme…

„Tati, proč ten pes má košík?“ (ve vlaku) „Protože by tě mohl sežrat.“

Byla jsem na procházce a házela jsem psovi pullery. Najednou jela kolem rodinka na kolech a holčicka říká: „Tati, co ji to hází?“ On na to odpověděl: „Asi nějaké fialové kolečko.“ Zodpověděl ji to bravurně, ale mě to prostě pobavilo.

Řekli mi, že mám kolii z množírny. Mám sheltii.

Šla jsem se psy ven a jak se těšili, tak mě táhli. Paní vedle nás zvolala: „Hele, psí spřežení!“

Jdu běhat canicross a zatím jenom jdu. Jde okolo mě paní a řekne: „ To jste tak líní, že vás musí tahat už i pes, jo?“

Zastavil mě pán a řekl: „ Neházejte tomu psovi tenisáky,vždyť jsou tvrdý, vylomí si zub!“

Onehdá jsem cvičila psa na autobusové zastávce s pomocí klikru, a vedle mě stála cca 70-ti letá paní a zeptala se mě: „Můžu se zeptat, ten pejsek je postižený, že musí slyšet tenhle zvuk?“ V tu chvíli jsem se chtěla strašně smát, nakonec jsem ji vysvětlila k čemu je klikr.

Jde kolem myslivec a říká: „ To je ale hezkej pes, vypadá jako liška. Toho kdybych viděl v lese, tak ho zastřelím…“ Mám plemeno shiba inu.

My jsme jednou s mou fenkou plavaly v rybníku a jeden pán na mě začal ječet, že je to nehygienické.

Byli jsme na louce a trénovali jsme výskok na záda. Moje fena po mě skočila docela nešikovně a já spadla, ze zadu z lesa se vynořil pán a začal na mě volat jestli jsem v pořádku a že zavolá odchytovku. Tak jsem ochotně vstala a vysvětlila mu, že jsem jen nemehlo a můj pes magor.

Stává se nám, že přijde člověk a říká: „To je ta border kolie, že?“ A já na to: „Ne, to je australský ovčák.“ Jeden den se nám to stalo třeba i třikrát.

Kolem nás šla nějaká holčina s takovým menším jorkšírem a ptá se, že prý jestli to moje psisko jejímu zlatíčku nic neudělá. Já jen že  ne a v tu ránu přiběhne její jorkšír k mému psovi a celého ho pokouše.

Jdu si po ulici s australákem s modrýma očima a zastaví mě nějaký pán: „Slečno, to je kříženec huskyho a kolie, že jo?“ A já jen: „Pomoc!“

„To je něco jako border kolie, že?“  „No ano, je.“ „Ale ona je taková jakoby do hněda..“ „Ona je hnědá!“ „Ale nebojte, vždyť z toho ještě vyroste.“

Byli jsme na nějakých slavnostech a má fenka byla vedle mě. Z ničeho nic přišla nějaká ženská, že ji moje fenka pokousala holčičku. Holčička si hraje na písku a nemá šajna o co go.

S mým psem jsem šla jednou okolo takové paní se špicem a ten pes se na mého psa tak vrhl jakože si chtěl hrát. Mému psovi to bylo nepříjemné tak trochu na něj zavrčel. Ta paní povídala: „Je vidět, že je agresivní.“

Nám se velmi často stává. Že po mě lidi řvou ať si seberu to hov.. a přitom naše fenka čůrá. Ona čůrá vždy dlouho, protože čůrá po kapkách – má anomálii v močové trubici, ale to můžeme vysvětlovat kolikrát chceme, lidi to stejně nechápou. Vždy bobky sbíráme a říkáme, ať se jdou klidně podívat, že není co sbírat, ale někteří jsou dost sprostí.

Kolem nás prochází holčička a ptá se své mamky: „Mami, proč ten pes má roušku?“ (Měl na sobě náhubek, protože v tu dobu měl období, kdy všechno oblizoval.)

Máme malého biewera a když byl štěně, tak jsme ho nosili v tašce (aby si zvykal). No a jemu vždycky vykukovala hlavička. Jednou jsme byli na trzích a kolem nás šla malá holčička s maminkou, holčička se na nás podívala a pak řekla mamince: „Mami, já chci taky takovou kabelku s pejskem.“

Jednou jsme šli na procházku a nastupovali jsme do autobusu. Sedla jsem si úplně dozadu, abychom tam měli klid a najednou tam přišla asi 50-ti letá paní a začala vyprávět, jak se celý život věnuje psům a pracuje na cvičáku a jestli znám klikr a jestli má můj pejsek průkaz původu. Její poslední věta byla: „To je zlatý retrívr, že?“ A já: „Ne, to je border kolie!“

Mám ee red border kolii a jednou se mě jeden pán zeptal: „To je borderka, že? A zčerná vám ještě?“

Jednou jsme byli na výstavě a měli jsme s sebou 3 psy, dva velký (Landseer a bezpapírák) a jednoho malého (havanský psík) a šla jedna malá holčička a říká: „Hele mami, tohle je tatínek, tohle je maminka a tohle je jejich miminko.“ Do teď se tomu smějeme.

Šla jsem s psíkem (písková borderka) na dovolené kolem rybáře s malými dcerkami. Holčičky byly z mého psa úplně hotové, ptali se zda-li si ho můžou pohladit. Já samozřejmě souhlasila. Pán povídal, že doma mají taky staršího pejska, ale že ten můj je očividně roztomilejší. Pak na mě najednou vybalil: „To je albín borderky, že mám pravdu?“

Jednou jsme šli na procházku a potkali jsme nějakého pána s borderkou a on na nás volá: „Držte si toho ovčáka dál, ať tu malou nesežere!“ Mám berňáka a šel mi hezky u nohy a jen se na tu borderku podíval.

Pak jste často psali, že si vaše psy lidé pletou s jinými plemeny a trvají si tvrdohlavě na svém. Dokonce chtějí vidět papíry jako důkaz. Jeden příklad těchto příběhů:

Mám ČB šeltičku, malinko přerostlou. A takhle jsme si jednou stáli ve frontě u nás na slavnostech, za nás se postavil starší pán, chvíli si nás tak prohlížel a najednou začal, že přesně takovéhle borderky se už jen tak nenajdou, že mám přesnou předpisovou borderku a tu má v dnešní době  málokdo, že už jsou všechny hrozně přešlechtěný a už nevypadají tak jako dřív atd…. A když jsem pánovi řekla, že mám šeltii, nevěřil mi, pořád argumentoval a pak řekl: „To není možné, však je to border kolie, máte s sebou papíry?“

Věřím, že jste se u některých pousmáli stejně jako já. Některé byly opravdu top! Pokud vám nějaká hláška kolemjdoucího utkvěla z vašich procházek v hlavě, neváhejte nám to štěknout do komentáře. Tak na čtenou u dalšího článku.

Komentáře
  1. Natálie napsal:

    Některé hlášky opravdu pobavily. 😀 Vsadím se, že úvodní fotka je ze Staroviček?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů